Rodzaje sztucznych choinek
Na rynku możemy spotkać wiele modeli choinek sztucznych. W związku z tym coroczny wybór świątecznego drzewka wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Możemy wybierać wśród dziesiątek propozycji, aż w końcu znajdziemy tą jedną, wymarzoną choinkę. Przed zakupem warto wiedzieć, jakie są rodzaje choinek oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę. Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w niniejszym artykule. Mamy nadzieję, że nasze porady i cenne wskazówki okażą się pomocne podczas wyboru świątecznej choinki.
Gatunek drzewka
Jedną z podstawowych kwestii, na podstawie której wyróżniamy rodzaje choinek sztucznych jest gatunek drzewka. Każda choinka stanowi odwzorowanie żywej rośliny. Przekłada się to na jej wygląd oraz rodzaj materiału, z którego została wykonana. Do najpopularniejszych tworzyw, wykorzystywanych przy produkcji sztucznych choinek możemy zaliczyć folię PVC oraz polietylen PE. Zatem, jakie są najpopularniejsze gatunki choinek sztucznych?
Jodła
Sztuczna choinka, która wyglądem przypomina jodłę posiada charakterystyczne gałązki, których końce są obcinane cylindrycznie lub prosto. Jej atutem jest naturalny zielony kolor. Choinki z tej kategorii charakteryzuje brak zdobień i dlatego przypominają żywe drzewko! Ponadto cechuje większa puszystość, aniżeli drzewek z rodziny świerków.
Sosna
Sosna to zdecydowanie najczęściej spotykany gatunek sztucznych drzewek. Dlaczego? Choinkę charakteryzują długie igły oraz bardzo duża ilość gałązek, co sprawia że choinka jest niezwykle gęsta i puszysta. Wśród tego modelu choinek wiele jest ozdobionych mieniącymi drobinkami brokatu, kryształkami oraz gałązkami PE. Wygląd tych modeli choinek podkreśla magię Świąt. Sosny to również drzewka całe zielone jak również te oprószone śniegiem. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Świerk
Sztuczne świerki są najczęściej produkowane z polietylenu PE, dzięki czemu niemal idealnie odwzorowują wszystkie detale żywego drzewka. Choinki sztuczne PE charakteryzują się wysoką jakością oraz dużą trwałością. Takie drzewko z pewnością przetrwa w naszym domu wiele sezonów, a przy tym, wygląda bardzo realistycznie. Gałęzie są rozłożyste i ułożone piętrowo. Dla spotęgowania autentycznego wyglądu drzewka zostały przyozdobione naturalnymi szyszkami, co jeszcze bardziej odwzorowuje żywą choinkę.
Kolor sztucznej choinki
Choinki sztuczne możemy podzielić również ze względu na kolor. Coraz częściej spotykamy drzewka w niestandardowych brawach, dlatego warto wiedzieć, jakie mamy możliwości.
Choinki zielone
Zielona choinka to klasyk występujący od pokoleń, ponieważ najbardziej przypomina prawdziwą choinkę. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które marzą o żywym drzewku, ale z różnych powodów nie mogą go zakupić. Wybierając sztuczną choinkę, możesz być pewien, że posłuży ona przez kilka kolejnych lat, nieustannie zadowalając swoim wyglądem. Warto dodać, iż w sklepach możesz znaleźć choinki w różnych odcieniach zieleni! Dzięki temu, zdecydowanie znajdziesz tą wymarzoną!
Choinki białe
Białe choinki stają się niemal tak samo popularne, jak te w kolorze zielonym. Stanowią doskonały wybór do różnego rodzaju biur i salonów, ponieważ same w sobie wyglądają elegancko i szykownie. Dodatkowo, biała choinka wygląda niczym naturalnie oprószona śniegiem. Jeśli jesteś fanem bieli, a Twoje mieszkanie zostało urządzone w stylu minimalistycznym lub glamour, choinka w tym kolorze to doskonały wybór. Ponadto, możesz ją udekorować niemal w każdy sposób!
Niestandardowe kolory choinek
Jak już wspominaliśmy, powstaje coraz więcej sztucznych choinek, które przybierają przeróżne kolory. Na rynku możemy znaleźć seledynową, różową, srebrną, a nawet złotą choinkę! To od Ciebie zależy, którą wybierzesz, ale jesteśmy pewni, że tak oryginalny wybór zaskoczy każdego ze świątecznych gości.
Wysokość choinki
Ostatnim kryterium, na podstawie którego możemy podzielić świąteczne drzewka jest oczywiście ich wysokość. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów choinek sztucznych, dzięki czemu każdy może wybrać optymalną wysokość. Interesuje Cię wysoka i rozłożysta choinka, a może marzysz o niewielkim drzewku, które ustawisz na stoliku? Bez obaw, z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Poniżej przedstawiamy trzy wysokości, które są najczęściej wybierane przez klientów.
Choinka 1 m
Takiej wielkości choinka zmieści się w każdym domu! Zatem, jeśli posiadasz małe mieszkanie, będzie to dla Ciebie idealnie rozwiązanie. Kolejną zaletą tych niewielkich drzewek jest to, że można je ustawić na komodzie, a ich ubieranie nie zajmuje wiele czasu, a niektóre z nich sprzedawane są już z pełnym przystrojeniem.
Choinka 2,2 m
Drzewka o wysokości 2,2 m są najczęściej wybierane przez Klientów, ponieważ doskonale się prezentują i w największym stopniu odwzorowują żywą choinkę. Zmieszczą się zarówno w mieszkaniach, jak i doskonale ozdobią duży salon w domu. Dodatkowo dają bardzo wiele możliwości dekoracyjnych, co z pewnością zachwyci każdego miłośnika świątecznych ozdób.
Choinka 2,5 m
Są to jedne z wyższych choinek dostępnych na rynku. Z racji swojej wielkości są rzadziej wybierane, ponieważ potrzebują dużej ilości wolnego miejsca, na którą nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Ustrojenie takiego drzewka wymaga bardzo dużej ilości ozdób świątecznych. Warto jednak podkreślić, że takie choinki sztuczne prezentują się niezwykle pięknie i bogato.
Choinka 3 m
Choinki o wysokości 3 m są najwyższymi drzewkami w naszej ofercie. Z uwagi na swoją wysokość wymagają pomieszczeń wysokich oraz bardzo przestronnych, ponieważ ich dolan średnica osiąga nawet ok. 2 m. Drzewka takiej wielkości wybierane są do domów o bardzo przestronnych salonach, do witryn sklepowych oraz miejsc użyteczności publicznej. Udekorowanie takiego drzewka wymaga bardzo dużej ilości ozdób świątecznych i oraz poświecenia większej ilości czasu. Należy jednak zauważyć, że takie choinki sztuczne wyglądają bardzo okazale i robią niezwykłe wrażenie.
Jak łatwo zauważyć, istnieje bardzo wiele rodzajów choinek. Jednak jesteśmy pewni, że na podstawie powyższych informacji, znajdą Państwo wymarzoną choinkę świąteczną.
Zobacz również - Tania sztuczna choinka - czy warto?